Cvičenie-potenie ...

Zdenka Kubišová: "Keď sa mi 16-teho februára 2013 podarilo prvý krát nahovoriť správcu webu navštíviť posilku, tak tu bolo zdráhanie - čo tam budem robiť medzi vypracovanými telami s mojími cca 82kg :)
Do posilky sme išli spoločne a celý rok sme sa trápili i potili - čiže cvičili, čoho výsledkom bolo, že správca webu pokračuje v cvičení i doma a 3-4x do týždňa si odbehne 7km."

( leto 2015 ) 

EM: "Keď ma Zdenka Kubišová nahovorila ísť do posilňovne, veľmi sa mi nechcelo, som človek typu - zobrať si chipsy, sadnuť k TV (dnes k notebooku) a pozerať. Som dieťa odrastené na scifi seriáloch a anime. Veď v minulosti sme mali len československú 1 a 2 a samé nemecké kanály ako - pro7 sat1 rtl rtl2 atď. Takže po škole len pozerať ST TNG a Dragonball Z :). Už v 8-mej triede váha ukazovala 64kg. A zjavne váha stúpala stále len hore (beťárka jedna nespolupracujúca), tak ako sa zvyšovala i moja lenivosť.
Od roku 2012 pracujem na stránke voxpsyche.eu a už po polroku nahovárania ma "dostali" do posilky !!!
Tu to začína... od feb.2013 do jan.2014 pravidelné cvičenie v posilke. Od januára 2014 ešte pravidelnejšie cvičenie doma s nakladacími jednoručkami + rýchla chôdza (od septembra 2014 beh). Takto ma to drží dodnes. Vravím si radšej mať 62kg a mať celkom dobrú kondíciu i čo to vládať zdvihnúť, než mať ideálne tabuľkovo 58kg v skrytej obezite. Pri mojej výške 166cm mám dnes 60-61kg (nejak to skáče). A čo je najdôležitejšie okrem toho, že ma to baví je fakt, že mi cvičenie pomáha proti depresii, ktorú mám odkedy som bez práce, keďže zo všetkých strán počuvam len....nemáme pre Vás vhodné pracovné miesto, nemáme Vám čo ponúknuť, ste pre nás prekvalifikovaná osoba atď.
Jednoducho povedané odkedy cvičím síce stále iba "zabíjam" čas, ale ma to baví a má to pozitívny vplyv na moju psychiku :)
K cvičeniu neodmyslitelne patrí i zmena stravy, bo nejaká tá "dieta". Pri mne to neplatí - jem čo mi chutí, len jem menej a častejšie. Pijem hlavne "vodovodku", aj keď stále neodmietnem sem tam pepsi, bo nejaké to iné ne?alko.
Samozrejme chce to silnú vôľu a výdrž, ale raz za čas si dám i pizzu, chipsy, kávičku + dobošový rezík... niekoľko rezíkov :) a pod.
Aj keď mám už 32 rokov, citím sa oveľa lepšie než počas stredoškolských bo vysokoškolských čias. Nikdy nieje neskoro začať s cvičením. A i napriek tomu, že som vzhľadom na vek už "dospelý človek", stále si nájdem čas na pozeranie seriálov a anime ktoré ma bavia."

august 2012 :)